90 Saniyede Kendini Sevdir !Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - caliskanh
bizim değerlerimiz Mevlananın değerleri olmalı değilmi?


Hem Değil ,

Hem de sevimli görünmeye çalışmanın Mevlana düsturüyla ortaya çıkardığı tezat ne ola ki ?

Hepimiz Hrantız gibi bir sapkınlığın kraldan çok kralcılığın gereğinden fazla görüldüğü toplumumuzda Mevlana yı
sevsek de benimsemek zorunda değiliz. Hatta belki çok sevmek zorunda bile değiliz. Az sevsek de olur.

Mevlana nın hakkı var hatta belki onun kapısındaki öğrencilerinin, ve hatta arkadan gelen zamanlarda Mevlanayı çok fazla benimsemiş belli başlı kişilerin de hakkı var. Allaha büyük bir aşk hissederek bağlanmaya. İbadeti, içindeki tüm duyguları seferber ederek yapmaya. Bizler sıradan insanlarız. Çoluk çocuk yaşarken kendimizi tek bir ilahi noktaya adamaya kalkmak belki de bir çok kişiye haksızlık bile olacak. Biz aşkı karşı cinse duymalı kendimizi zaptepmeli işin çılkını çıkarmamalıyız. Ama karşı cinsle işi olmayan içindeki aşk duygularını alıp en olmadık işlerde kullanabilir hakkı vardır. Ben dünyaya geyik avlamak için geldim bir erkeğe gül vermeyi düşünmek herşeyin başı sevgi diye dolaşmak bana göre değil örneğin.

Burada bir ayrıntıyı da atlamayalım bağlanılan ilahi nokta Allah. Mevlana değil !! Mevlana bir araç bu konuda. Ama çok eğilimliyiz direk Mevlana ya tapınmaya. Hz. Mevlana da aynı bizim gibi bir insan. Senden benden bir adım önde hepsi bu. Sev ama tadını kaçırma.

İşte Hz. Mevlana' nın da dediği gibi, herşeyi ve herkesi bağrına basabilmek herkesin harcı değil.

Saygılar sevgiler . . .

09/01/2012 :  11:35:28 de yazıldı. Bu yazının yazıldığı orjinal sitedeki başlığın tamamını görüntülemek için tıklayın. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder